Najčastejšie otázky

Ministerské tituly je možné objednať len na stránke https://ministerske.orbispictus.sk. Učebnice objednané zo stránky https://orbispictus.sk/eshop si školy hradia z vlastných prostriedkov.

Objednávky učebníc z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana realizované prostredníctvom Edičného portálu MŠ SR nie sú platné. Tieto učebnice je potrebné objednať si znova na stránke https://ministerske.orbispictus.sk/ .

Vydavateľstvo Orbis Pictus Istropolitana predĺžilo termín na objednávanie učebníc do odvolania.

Na stránke https://ministerske.orbispictus.sk/ sú učebnice dostupné na prelistovanie len pre prihlásených užívateľov. Po rozkliknutí produktu môžete náhľadové strany nájsť v záložke “Prelistovať” kliknutím na titulnú obálku.
Kompletná ponuka vydavateľstva je na prelistovanie dostupná aj v online knižnici.

ID partnera si môžete vyhľadať na stránke: https://orbispictus.sk/vyhladanie-id-partnera/ . Do vyhľadávania zadajte buď IČO školy (príp. kód školy) alebo PSČ obce, v ktorej sa škola nachádza. V prípade, že svoje údaje nenájdete, pripravte si údaje školy (adresa a IČO) a kontaktujte zákaznícku alebo technickú podporu .

Nie. Na “ministerský eshop” sa prihlasujete s rovnakými prihlasovacími údajmi ako do bežného eshopu. S jedným kontom teda môžete objednávať v obidvoch eshopoch.

Heslo si môžete obnoviť na adrese: https://orbispictus.sk/moj-ucet/zabudnute-heslo/ . Do políčka napíšte Váš email, s ktorým ste registrovaný na stránke https://orbispictus.sk. Na tento email Vám príde správa s odkazom, ktorý Vás presmeruje späť na stránku vydavateľstva. Do poľa uveďte Vaše nové heslo, potvrďte ho opätovným prepísaním a kliknite na Uložiť.

Nové heslo musí byť dostatočne silné, inak Vám ho systém neuloží. Príklad silného hesla: ZSankaMS2020?! (použité sú v ňom malé aj veľké písmenká, čísla, znamienka, je dostatočne dlhé.)

Ak ste nedostali notifikáciu o obnove hesla, skontrolujte priečinok Spam, Zamietnutú poštu, Hromadnú poštu. Mohlo sa tiež stať, že máte plnú e-mailovú schránku.

Môžete tiež skúsiť vyhľadať notifikáciu na základe e-mailu odosielateľa, ktorým je eshop@orbispictus.sk . Pokiaľ email stále nemôžete nájsť, kontaktujte technickú podporu na čísle 0940 / 988 055 alebo e-mailom na helpdesk@orbispictus.sk .

“Ministerský eshop” je dostupný len pre učiteľov a školy. Súkromné osoby ani kníhkupectvá do tohto eshopu prístup nemajú. V prípade, že ste pri registrácii uviedli typ registrácie “občan” a ste školou poverenou osobou na nákup “ministerských titulov”, kontaktujte vo veci preregistrácie technickú podporu na čísle 0940 / 988 055 alebo e-mailom na helpdesk@orbispictus.sk .

V tomto prípade je potrebné vytvoriť dve samostatné objednávky. “Ministerské tituly” objednávate na stránke https://ministerske.orbispictus.sk a tituly, ktoré nie sú hradené z príspevku na stránke https://orbispictus.sk/eshop .

Áno. Pri objednávke zadajte spôsob platby “BANKOVÝ PREVOD ALEBO POŠTOVÁ POUKÁŽKA”. Pri tomto spôsobe platíte až po dodaní, faktúru a poštovú poukážku na úhradu obdržíte spolu s tovarom.

Objednávky hradené z príspevku MŠVVaŠ SR budeme expedovať od 17. augusta. Najprv tituly pre 1.ročník ZŠ a potom ostatné ročníky s prihliadnutím na dátum ich objednania.

Objednávku je možné nájsť po prihlásení sa na stránku https://ministerske.orbispictus.sk/ v sekcii Môj účet v spodnej časti stránky. Zrealizované objednávky nájdete v záložke “Objednávky”.  Priamy link: https://ministerske.orbispictus.sk/moj-ucet/objednavky/ .

Na ministerskom eshope sa zobrazujú len objednávky hradené z príspevku, objednávky ostatných produktov nájdete v Mojom účte na stránke https://orbispictus.sk. Priamy link: https://orbispictus.sk/moj-ucet/zobrazit-objednavku/

Ak ste nedostali notifikáciu o objednávke, skontrolujte priečinok Spam, Zamietnutú poštu, Hromadnú poštu. Mohlo sa taktiež stať, že máte plnú e-mailovú schránku.
Môžete tiež skúsiť vyhľadať notifikáciu na základe e-mailu odosielateľa, ktorým je eshop@orbispictus.sk . Pokiaľ potvrdenie stále nemôžete nájsť, je možné si tiež objednávku skontrolovať po prihlásení v časti “Môj účet” na https://ministerske.orbispictus.sk/.